Nové manipulátory do Libštátu a Kunčic

Ve čtvrtek 12. března 2020 jsme převzali dva nové pomocníky - teleskopické manipulátory Kramer KT407 pro profesionální zemědělství. Jeden stroj bude sloužit u nás v DS Agro Libštát a druhý v DS Agro Kunčice.

 

Zajímavostí může být teleskopické rameno se stabilizátorem (odpružením), které dosáhne do sedmi metrů (maximální stohovací výška). Rameno využívá asistenční systém Smart Handling nabízející tři funkční režimy - režim nakládky, stohování a ruční režim. Režim stohování například pomáhá udržet pohyb nákladu nahoru a dolů po svislé čáře, čímž vzniká dokonalý vertikální zdvih. Díky panoramatickému přednímu oknu bude vše důležité v zorném poli. Přesné ovládání zajišťuje ergonomický joystick se 17 funkcemi. Velmi praktický je systém rychloupínání nářadí (lopata, vidle, ...) pomocí čtyř masivních čepů s průměrem 50 mm.

  

A nyní další technické informace pro "fajnšmekry." Pod kapotou je motor Deutz TCD 3.6/L4 o výkonu 100kW s kroutícím momentem 500 Nm, pohybu v obtížném terénu pomáhá 45% samosvorný diferenciál na přední nápravě. Maximální rychlost je stanovena na 40 km/h. Provozní hmotnost manipulátoru se pohybuje od cca 6800 do 7900 kg.

Další fotografie ZDE